0

FAMAS

Sortuj po:
Nazwa Od A do Z
NazwaOd A do ZOd Z do A
CenaOd najwyższejOd najniższej

Famas to największy w Polsce producent elastycznych metalowych przyłączy do urządzeń gazowych. Jego wyroby spełniają wymogi europejskich przepisów prawa i mają wszystkie niezbędne certyfikaty, które dopuszczają je do obrotu na terenie wielu krajów Europy. W asortymencie polskiego producenta znajdziemy również połączenia solarne, kompensatory, tłumiki drgań, elastyczne węże metalowe, a także metalowe oploty ochronne. Dzięki ciągłemu podnoszeniu kwalifikacji i wprowadzaniu nowych udogodnień, produkty marki Famas czynią nasze życie bezpieczniejszym.


 

Powrót do listy
Famas to polski producent elastycznych przyłączy do urządzeń gazowych. Marka łączy bezpieczeństwo z wygodą, oferują wyroby, które będą przez cały czas czuwać nad prawidłową pracą przyłączy gazowych, wodnych, solarnych czy przemysłowych. 
 

Famas – producent przyłączy do urządzeń gazowych

Firma od ponad 60 lat dba o nasze bezpieczeństwo, a dzięki ciągłemu doskonaleniu produkcji i zaangażowaniu pracowników, jest największym polskim producentem elastycznych metalowych przyłączy do urządzeń gazowych. Z biegiem czasu polska marka poszerzyła swoją ofertę o kolejne sektory życia, uruchamiając produkcję połączeń solarnych, kompensatorów, elastycznych węży metalowych czy tłumików drgań. Wszystkie produkty mają aprobatę Instytutu Nafty i Gazu w Krakowie oraz niezbędne certyfikaty, które dopuszczają je do obrotu na terenie takich krajów jak: Niemcy, Austria, Szwajcaria, Litwa czy Rosja. Poza tym wyroby firmy Famas spełniają wymogi europejskich przepisów prawa – normy EN PN 14:800.
 
Polska firma zatrudnia zaangażowanych i pragnących ulepszać życie innych ludzi. Zespół zwraca ogromną uwagę na potrzeby i oczekiwania klientów. Właśnie na tej zasadzie powstała filozofia bezpieczeństwa TEB, którą firma Famas stosuje w każdej dziedzinie życia. Ważnym partnerem strategicznym polskiego producenta jest szwajcarska firma BOA Group, która jest bardzo doświadczonym producentem węży metalowych i kompensatorów.
 

Oferta produktowa Famas

Marka Famas cały czas tworzy nowe rozwiązania i poszerza swoją ofertę o produkty dla kolejnych dziedzin życia. Nie tylko sprzedaje swoje wyroby, ale również oferuje usługi – spawanie stali węglowych i wysokostopowych, lutowanie twarde srebrem i miedzią, a także badanie szczelności metodą hydrauliczną lub pneumatyczną. 
 

Węże wodne, gazowe i solarne

  • Elastyczne węże do kuchenek gazowych – przeznaczone są do użytku wewnątrz lub na zewnątrz pomieszczeń. Nadają się do podłączenia do urządzeń zasilanych paliwami gazowymi, w tym głównie kuchenek gazowych
 
  • Rozciągliwe węże do kotłów gazowych – są wykonane z elastycznej rury falistej, pokrytej na zewnątrz ochronnym tworzywem PCV. 
 
  • Węże do butli gazowych – są to węże propan-butan przeznaczone do podłączenia urządzeń gazowych. Dostępne są w kilku wersjach, np. z zakończeniem prostym lub kątowym.
 
  • Rozciągliwe węże do wody – dostępne są w formie ściśniętej rury falistej do formowania poprzez odpowiednie rozciągnięcie. Takie węże są przeznaczone do stosowania w instalacjach sanitarnych, np. do podłączenia armatury
 
  • Węże solarne – marka Famas oferuje węże solarne pokryte folią z polietylenu okrywającą otulinę. 
 

Detekcja gazu

  • Zawory odcinające – współpracują z systemami detekcji i w razie potrzeby zamykają dopływ gazu do urządzenia. 
 
  • Detektory przemysłowe – wykorzystuje się je do wykrywania i pomiaru stężenia gazów palnych. Detektory są odporne na zmienne temperatury i wilgotność. 
 
  • Centrale sterujące – przeznaczone są do współpracy z jednym lub kilkoma detektorami z sensorem katalitycznym. 
 
  • Akcesoria do systemów detekcji – są to m.in. sygnalizatory optyczno-akustyczny i moduły zasilające
 

Kompensatory i węże metalowe

W asortymencie marki Famas dostępne są również kompensatory, których zadaniem jest zmniejszenie drgań, naprężeń, wibracji i przesunięć osiowych w instalacjach przemysłowych. Kompensatory znajdują zastosowanie w wielu sektorach, m.in. w przemyśle stoczniowym i chemicznym, w sieciach energetycznych i ciepłowniczych, przy przyłączach pomp, sprężarek, turbin i silników, a także w budownictwie mieszkaniowym.
 
Uzupełnieniem oferty są węże metalowe, które mają dużą zdolność absorpcji przemieszczeń występujących w instalacji. Famas proponuje swoim klientom również węże ze specjalnymi przyłączami, produkowanymi na indywidualne zamówienie. 
 
Wyroby marki Famas dostępne są w sklepie internetowym Max Elektro – ich oferta sukcesywnie się powiększa. 
 

Nasi producenci

3D RUDDER
4SWISS
A4TECH
ACER
ADLER
AMAZFIT
Amica
AQUAPHOR
ARKAS
ART
ASUS
AWTOOLS
BABYLISS
BECKER
BEGOOD
BEKO
Bissell
BLANCO
BLAUPUNKT
BLEBOX
BLUEAIR
Bosch
BRAUN
BREVILLE
BRITA
CANDY
CAT
CECOTEC
CHICCO
COBI
CONCEPT
DEDRA
DEZAL
DE LONGHI
DYNAXO
ECOVACS
Electrolux
ELICA
EMMERSON
EPSON
ESHARK
EVOREI
FABER
FALMEC
FAMAS
FERGUSON
FIAT
FIELDMANN
FISKARS
FOODSAVER
FOREVER
FRANKE
GARDENA
GARETT
GARMIN
GERLACH
GOODRAM
GORENJE
GOTIE
GREEN CELL
GRUNDIG
HIRO
HISENSE
HITACHI
HOOVER
HP
HUAWEI
IIYAMA
Indesit
INSINKERATOR
IROBOT
KALORIK
KARCHER
KAWASAKI
KENWOOD
KERNAU
KIANO
King Mount
KLEEN
KUVINGS
LAFE
LEGO
LEIFHEIT
LENOVO
LG
LIBOX
LIONELO
LOGITECH
LUDWIK
LUXPOL
MAMIBOT
MANTA
MAXCOM
MEDIVON
MEIZU
MELITTA
MESKO
MODECOM
MOSER
MOTOROLA
MOTUS
MPM
NAVITEL
NENO
NIVONA
NOKIA
NORTON
NOVEEN
ONE FOR ALL
OPTI
OPTIMUM
ORAL-B
ORNO
PADMATE
PANASONIC
PAUL NEUHAUS
PHILIPS
PLATINET
POLAR
PROMILER
PURON
PYRAMIS
RAVANSON
REALME
REMINGTON
RETLUX
RIDER
RITTER
ROBOROCK
SAECO
SAMSUNG
SBOX
SCANPART
SCARLETT
SENCOR
SETTY
SHARP
SIEMENS
SKATEFLASH
SMARTGPS
SMEG
SPRINGOS
STADLER FORM
SUNONE
TCL
TECHNISAT
TEFAL
TELKOM-TELMOR
TENDA
TESCOMA
THOMSON
TK LIGHTING
TOSHIBA
TP-LINK
TRACER
UNITED
Varta
VELGE
VILEDA
VIRONE
VORDON
WAHL
WEBER
WHIRLPOOL
WIKO
WORWO
XBLITZ
XENIC
XIAOMI
ZEEGMA
ZELMER
Zuma Line