0

Osuszacze powietrza

Sortuj po:
Popularność Od najwyższej
PopularnośćOd najwyższej
NazwaOd A do ZOd Z do A
CenaOd najwyższejOd najniższej
Raty 0%

Osuszacz powietrza Sharp UD-P16E-W

 • Obsługiwana powierzchnia: 38
 • Zakres wilgotności (%): 80
 • Pojemność zbiornika (l): 3.8
 • Zabezpieczenia: Przed zamarzaniem, Alarm niskiej temperatury, Alarm pełnej wody, Automatyczne wyłączenie
 • Pozostałe parametry: Funkcja automatycznego wyłączania, Wyświetlacz wilgotności, Funkcja automatycznego kołysania, Funkcja prania, Funkcja automatycznego rozmrażania
Dostępny (3)
Cena: 999,00 zł
Opinie klientów:
Raty 0%

Osuszacz powietrza Sharp UD-P20E-W

 • Obsługiwana powierzchnia: 48
 • Zakres wilgotności (%): 80
 • Pojemność zbiornika (l): 3.8
 • Zabezpieczenia: Przed zamarzaniem, Alarm niskiej temperatury, Alarm pełnej wody, Automatyczne wyłączenie
 • Pozostałe parametry: Funkcja automatycznego wyłączania, Wyświetlacz wilgotności, Funkcja automatycznego kołysania, Funkcja prania, Funkcja automatycznego rozmrażania
Dostępny (3)
Cena: 1 099,00 zł
Opinie klientów:
Raty 0%

Osuszacz powietrza Noveen DH300

 • Obsługiwana powierzchnia: 10-20
 • Pojemność zbiornika (l): 0.5
 • Zabezpieczenia: Automatyczne wyłączenie
 • Pozostałe parametry: Maksymalna wydajność: 250 ml / dzień (przy 30°C i wilgotności 80%)
Dostępny (3)
Cena: 199,00 zł
Opinie klientów:
Nowość
Raty 0%

Osuszacz powietrza Adler AD 7917 kompresorowy

 • Obsługiwana powierzchnia: 60
 • Pojemność zbiornika (l): 2.2
 • Zabezpieczenia: Tak
 • Pozostałe parametry: Zdolność osuszania (max): 10 l/24h
Dostępny (3)
Cena: 489,00 zł
Opinie klientów:
Raty 0%
Dostawa 0 zł

Osuszacz powietrza Optimum OT 7150

 • Obsługiwana powierzchnia: 15
 • Zakres wilgotności (%): 80
 • Pojemność zbiornika (l): 0.7
 • Pozostałe parametry: Czujnik poziomu wody, Wydajność osuszania ok 300 ml/dzień, Osuszanie pomieszczeń na zasadzie technologii Peltiera
Aktualnie brak
Cena: 259,00 zł
Opinie klientów:
Złe samopoczucie, chłód i nieestetyczne osady na ścianach mogą świadczyć o zbyt wysokim poziomie wilgotności w domu. Są to objawy, których nie można lekceważyć, ponieważ nadmiar wilgoci może przyczynić się do rozwoju pleśni i grzybów, a te z kolei mają negatywny wpływ na nasze zdrowie. W takim przypadku warto zakupić do domu osuszacz powietrza
 

Osuszacz powietrza – co to jest i jak działa?

Osuszacze powietrza to urządzenia elektryczne, których zadaniem jest usunięcie nadmiaru wilgoci z powietrza. Takie sprzęty zasysają powietrze, a następnie wilgoć w postaci pary wodnej jest skraplana w układzie zbierającym. Stamtąd trafia do zbiornika, który znajduje się wewnątrz albo na zewnątrz urządzenia. Zbiornik należy systematycznie opróżniać i czyścić. 
 

Co daje osuszacz powietrza?

Użytkowanie osuszacza powietrza ma wiele korzyści. Nie tylko pozwala pozbyć się wilgoci z powietrza w pomieszczeniu, ale również to świetny sposób na mokre okna, gdyż eliminuje problem ze skraplającą się wodą. Co więcej, osuszacz wprowadza do pomieszczeń świeży zapach. Pomoże również osuszyć wnętrze po zalaniu.  
 
Jak się okazuje, osuszacz wilgoci nadaje się też do tynków, gładzi czy do ścian, które zostały świeżo pomalowane, ponieważ przyspiesza ich schnięcie. 
 

Osuszacze powietrza – rodzaje

Jeśli chcemy, aby osuszanie powietrza było skuteczne, powinniśmy wybrać urządzenie, które najlepiej się sprawdzi w określonych warunkach. Ze względu na sposób działania, w sprzedaży znajdziemy następujące rodzaje osuszaczy: 
 
 • Osuszacz kondensacyjny (ziębniczy) – swoją budową przypomina lodówkę lub klimatyzator. Wykorzystuje efekt rosy, czyli fakt, że woda skrapla się na powierzchniach zimnych. Taki osuszacz wyposażony jest w sprężarkę (kompresor), dwa wymienniki ciepła wentylator oraz filtry, które wymagają czyszczenia. Osuszacz kondensacyjny cechuje się bardzo dużą wydajnością i świetnie radzi sobie w pomieszczeniach, w których poziom wilgotności przekracza 80%.
 
 • Osuszacz adsorpcyjny – tego typu osuszacze powietrza wykorzystują zjawisko adsorpcji, czyli gromadzenia się wody na powierzchni adsorbentu. Takie osuszacze występują w dwóch wersjach. Modele przeznaczone do domowego użytku mają zbiornik, w którym gromadzi się woda. Natomiast profesjonalny osuszacz adsorpcyjny używa drugiego obiegu powietrza, aby pozbyć się przechwyconej wilgoci. Takie osuszacze pomieszczeń cechuje stała wydajność. Dobrze sprawdzą się zarówno w ciepłych, jak i chłodnych wnętrzach, czyli nadadzą się do mieszkania i do chłodnego warsztatu
 
Poza tym ze względu na zastosowanie możemy wyróżnić:
 
 • Osuszacz domowy – to kompaktowy osuszacz elektryczny, przeznaczony do użytkowania w domu. Cechuje się wydajnością w zakresie od 5 do 40 l/24 h. Z wyglądu przypomina nieco oczyszczacz powietrza. Nadaje się do pokoju, kuchni albo do łazienki. 
 
 • Osuszacz profesjonalny – do tej kategorii zalicza się urządzenia o dużej wydajności – 20-100 litrów na dobę, które nie są przystosowane do prac na budowie. Takie osuszacze powietrza najczęściej wykorzystuje się w warsztatach, magazynach czy różnego rodzaju halach. 
 
 • Osuszacz budowlany – od modelu profesjonalnego różni się wykonaniem. Ma bowiem stalową obudowę, odporną na uderzenia oraz uchwyt i koła, dzięki którym łatwo można go transportować. Taki osuszacz przeznaczony na budowę, ponieważ przyspiesza schnięcie gładzi i tynków. 
 
 • Osuszacz przemysłowy – to wydajny osuszacz przeznaczony do usuwania wilgoci z powietrza w przemyśle. Tego typu odkurzacz przeważnie jest produkowany pod konkretną linię produkcyjną
 
 • Osuszacz basenowy – takie urządzenie likwiduje wilgoć z powietrza, dzięki czemu nie tylko utrzymuje przyjemną atmosferę, ale również pomaga zmniejszyć wydatki na utrzymanie basenu. 
 
 • Osuszacz sprężonego powietrza – zapewnia prawidłową pracę narzędzi i maszyn, które zasilane są sprężonym powietrzem. Dzięki temu zapobiega powstawaniu korozji. W tej kategorii możemy wyróżnić osuszacz membranowy, chłodniczy oraz przemysłowy.
 
Na rynku dostępne są również urządzenia typu 2w1 albo 3w1, które pełnią kilka funkcji, np. klimatyzator z osuszaczem powietrza czy nawilżacz, osuszacz i oczyszczacz powietrza w jednej obudowie.
 
Warto dodać, że można też kupić osuszacz do samochodu – nie jest to jednak urządzenie elektryczne, a po prostu pochłaniacz wilgoci wypełniony specjalnymi kulkami, które „magazynują” wilgoć z powietrza. Taki osuszacz działa zatem bez prądu. Poza tym dostępny jest jeszcze pochłaniacz chemiczny w saszetkach, który można umieścić wewnątrz szczelnych opakowań i worków foliowych.
 

Jak ustawić osuszacz powietrza w domu?

Wiele osób zastanawia się, gdzie postawić domowy odwilżacz powietrza, aby zapewnić jak największą efektywność pracy. Przede wszystkim osuszacz pokojowy powinien być ustawiony z dala os źródeł ciepła. Podczas pracy okna i drzwi w pokoju powinny być zamknięte. Należy również pamiętać, że osuszacz nie może stać bezpośrednio przy ścianie – konieczne jest zachowanie minimalnego odstępu ok. 0,2-0,5 metra. Nie wolno też zasłaniać jego wlotu i wylotu powietrza ani kłaść na nim żadnych przedmiotów. Jeśli chcemy zwiększyć efektywność pracy osuszacza, możemy go ustawić na środku pomieszczenia. 
 
Kolejne pytanie, które częsta zadając konsumenci, to: na jak długo włączać osuszacz powietrza? Niestety trudno jest odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ na czas osuszania składa się wiele czynników, m.in. temperatura i wilgotność, a także kubatura pomieszczenia.  Osuszacze mogą więc pracować tylko kilka godzin, a niekiedy nawet kilka dni. 
 

Czym się kierować przy wyborze osuszacza powietrza?

Aby wybrać najlepszy osuszacz powietrza do domu, warto zwrócić uwagę na jego różne parametry:
 
 • Wydajność – to najważniejszy parametr w przypadku osuszaczy powietrza. Do małego mieszkania powinien wystarczyć model o sprawności 5-20 l/24 h. Natomiast przy dużej powierzchni, warto się rozejrzeć za urządzeniem o wydajności 20-30 l/24 h
 
 • Przepływ powietrza – informuje, ile m3 powietrza jest w stanie osuszyć urządzenie. Aby dobrać przepływ powietrza, trzeba znać kubaturę pomieszczenia i wykonać odpowiednie obliczenia. Przykładowo dla pomieszczenia o kubaturze 52 m3 potrzebny będzie osuszacz  z przepływem  powietrza 156 m3/h.
 
 • Zbiornik na wodę – warto kierować się zasadą, że im większa wilgotność powietrza w pomieszczeniu, tym potrzebny jest większy zbiornik na wodę. W domowych osuszaczach montuje się zbiorniki o pojemności nawet 8 l. 
 
 • Głośność pracy – jeśli maszyna ma pracować w mieszkaniu przez długi czas, powinniśmy wybrać cichy model. 
 
 • Filtr osuszacza powietrza – w osuszaczach montowane są filtry węglowe, które pochłaniają nieprzyjemne zapachy, a także filtry powietrza, które wyłapują z niego zanieczyszczenia.
 
 • Higrometr – to miernik poziomu wilgotności powietrza. Osuszacz z czujnikiem wilgoci wskazuje, jaką wilgoć ma przepływające przez niego powietrze.
 
 • Higrostat osuszacz z higrostatem pozwala regulować wilgotność w pomieszczeniu. Wystarczy, że ustawimy, jaki poziom wilgotności chcemy utrzymać, a urządzenie osuszy powietrze do tego poziomu. 
 
 • Jonizator – modele z jonizatorem nie tylko pozbywają się nadmiaru wilgoci z powietrza, ale również oczyszczają je za pomocą dobroczynnych jonów. 
 
 • Odprowadzanie wody – w sprzedaży znajdziemy też kanałowe osuszacze, czyli modele z odprowadzaniem wody do kanalizacji. Mając takie urządzenie, nie będziemy musieli opróżniać zbiornika, gdy zapełni się wodą. 
 

Jakiej firmy polecane są osuszacze powietrza?

W sprzedaży znajdziemy wiele osuszaczy powietrza. Wśród polecanych są urządzenia takich marek jak: Stadler Form, Ecoair, Meaco, Blaupunktczy Haus & Luft. Zakup takiego osuszacza powietrza to wydatek rzędu kilkuset złotych, choć oczywiście dostępne są też urządzenia, które kosztują grubo powyżej 1000 zł. Zarówno tanie, jak i droższe osuszacze można kupić w sklepie internetowym MaxElektro.pl.
 

Nasi producenci

3D RUDDER
4SWISS
A4TECH
ACER
ADLER
AMAZFIT
Amica
AQUAPHOR
ARKAS
ART
ASUS
AWTOOLS
BABYLISS
BECKER
BEGOOD
BEKO
Bissell
BLANCO
BLAUPUNKT
BLEBOX
BLUEAIR
Bosch
BRAUN
BREVILLE
BRITA
CANDY
CAT
CECOTEC
CHICCO
COBI
CONCEPT
DEDRA
DEZAL
DE LONGHI
DYNAXO
ECOVACS
Electrolux
ELICA
EMMERSON
EPSON
ESHARK
EVOREI
FABER
FALMEC
FAMAS
FERGUSON
FIAT
FIELDMANN
FISKARS
FOODSAVER
FOREVER
FRANKE
GARDENA
GARETT
GARMIN
GERLACH
GOODRAM
GORENJE
GOTIE
GREEN CELL
GRUNDIG
HIRO
HISENSE
HITACHI
HOOVER
HP
HUAWEI
IIYAMA
Indesit
INSINKERATOR
IROBOT
KALORIK
KARCHER
KAWASAKI
KENWOOD
KERNAU
KIANO
King Mount
KLEEN
KUVINGS
LAFE
LEGO
LEIFHEIT
LENOVO
LG
LIBOX
LIONELO
LOGITECH
LUDWIK
LUXPOL
MAMIBOT
MANTA
MAXCOM
MEDIVON
MEIZU
MELITTA
MESKO
MODECOM
MOSER
MOTOROLA
MOTUS
MPM
NAVITEL
NENO
NIVONA
NOKIA
NORTON
NOVEEN
ONE FOR ALL
OPTI
OPTIMUM
ORAL-B
ORNO
PADMATE
PANASONIC
PAUL NEUHAUS
PHILIPS
PLATINET
POLAR
PROMILER
PURON
PYRAMIS
RAVANSON
REALME
REMINGTON
RETLUX
RIDER
RITTER
ROBOROCK
SAECO
SAMSUNG
SBOX
SCANPART
SCARLETT
SENCOR
SETTY
SHARP
SIEMENS
SKATEFLASH
SMARTGPS
SMEG
SPRINGOS
STADLER FORM
SUNONE
TCL
TECHNISAT
TEFAL
TELKOM-TELMOR
TENDA
TESCOMA
THOMSON
TK LIGHTING
TOSHIBA
TP-LINK
TRACER
UNITED
Varta
VELGE
VILEDA
VIRONE
VORDON
WAHL
WEBER
WHIRLPOOL
WIKO
WORWO
XBLITZ
XENIC
XIAOMI
ZEEGMA
ZELMER
Zuma Line