0
Pokaż filtry

Filtry produktów

Dostępność

Producenci

Pozostałe parametry

pokaż więcej opcji

Szycie podwójną igłą

Ilość ściegów

pokaż więcej opcji

Schowek na akcesoria

Kolor

pokaż więcej opcji

Maszyny do szycia

Sortuj po:
Popularność Od najwyższej
PopularnośćOd najwyższej
NazwaOd A do ZOd Z do A
CenaOd najwyższejOd najniższej
Raty 0%
Dostawa 0 zł

Maszyna do szycia Łucznik Milena

 • Rodzaje ściegów: Elastyczny, Kryty, Prosty potrójny, Obrzucający ukośny, Gałązkowy, Satynowy, Owerlokowy, Prosty
 • Szycie wstecz: tak
 • Pozostałe parametry: Przewijanie nici na szpulkę
Raty w Max Elektro 10x0%
Dostępny (3)
Cena: 579,00 zł
Opinie klientów:
Raty 0%
Dostawa 0 zł

Maszyna do szycia Łucznik Ewa 2014 II MAS0164

 • Rodzaje ściegów: Prosty, Prosty potrójny, Zygzakowy, Trykotowy, Satynowy, Półksiężycowy, Obszywanie dziurek
 • Szycie wstecz: tak
 • Szycie podwójną igłą: tak
 • Wysokie podnoszenie: tak
 • Pozostałe parametry: Regulacja naprężenia nici
Raty w Max Elektro 10x0%
Dostępny (3)
Cena: 589,00 zł
Opinie klientów:
Raty 0%
Dostawa 0 zł

Maszyna do szycia Łucznik Weronika

 • Rodzaje ściegów: Prosty, Owerlokowy, Elastyczny, Kryty, Gałązkowy, Obrzucający ukośny, Prosty potrójny, Satynowy
 • Szycie wstecz: tak
 • Szycie podwójną igłą: tak
 • Wysokie podnoszenie: tak
Raty w Max Elektro 10x0%
Dostępny (3)
Cena: 579,00 zł
Opinie klientów:
Raty 0%

Maszyna do szycia Łucznik LAURA MAS0189

 • Rodzaje ściegów: Trykotowy, Satynowy, Zygzakowy, Elastyczny, Kryty, Obszywanie dziurek, Owerlokowy, Prosty, Potrójny, Ozdobne ząbki
 • Szycie wstecz: tak
 • Szycie podwójną igłą: tak
 • Wysokie podnoszenie: tak
Raty w Max Elektro 10x0%
Dostępny (3)
Cena: 649,00 zł
Opinie klientów:
Dostępny (3)
Cena: 18,00 zł
Opinie klientów:
Raty 0%
Dostawa 0 zł

Maszyna do szycia Łucznik Zofia

 • Teraz 10 rat 0%!
 • Rodzaje ściegów: Kryty, Owerlokowy, Prosty, Potrójny, Zygzakowy, Trykotowy
 • Szycie wstecz: tak
 • Pozostałe parametry: 4 - stopniowe obszywanie dziurek, Nawijanie nici na szpulkę, 3 ustawienia pozycji igły: lewe, środkowe, prawe, Silnik: 70 W
Raty w Max Elektro 10x0%
Dostępny (3)
Cena: 599,00 zł
Opinie klientów:
Raty 0%
Dostawa 0 zł

Maszyna do szycia Łucznik Lena

 • Rodzaje ściegów: Prosty, Zygzakowy, Kryty, Obszywanie dziurek
 • Szycie wstecz: tak
 • Pozostałe parametry: Moc: 70W, Napięcie: 230V; 50Hz, Wymienny uchwyt stopki dociskowej
Raty w Max Elektro 10x0%
Dostępny (3)
Cena: 390,00 zł
Opinie klientów:
Maszyna do szycia jest urządzeniem popularnym i łatwo dostępnym na polskim rynku. Wyróżniamy trzy podstawowe rodzaje maszyn do szycia: mechaniczne, elektroniczne i komputerowe. Poszczególne modele różnią się między sobą liczbą funkcji, ustawień i parametrami.
 

Jak powstały maszyny do szycia?

Maszyna do szycia to urządzenie, które służy do łączenia elastycznych materiałów za pomocą nici poprzez stworzenie szwu. Wykorzystywana jest nie tylko w zakładach szwalniczych i krawieckich, lecz także w domach. 
Historia maszyny do szycia sięga 1830 roku. To właśnie wtedy krawiec Barthélemy Thimonnier opatentował sprzęt, który tworzył szew od spodu, a nie na wierzchniej stronie tkaniny. Ścieg nie był jednak zbyt trwały i łatwo się pruł. Mimo tego Thimonnier zdecydował się otworzyć szwalnię z tymi maszynami, w której szył m.in. mundury wojskowe. Dopiero w 1855 roku niemiecki mechanik August Clemens Müller stworzył urządzenie, które szyło efektywnie i skutecznie. Jego kultowe maszyny do szycia Veritas są produkowane do dzisiaj. 
 

Jak zbudowana jest maszyna do szycia?

Szycie na maszynie nie jest trudne. Przed użyciem należy jednak zapoznać się z budową urządzenia i rodzajami ściegów, jakie oferuje. Budowa maszyny do szycia może się różnić w zależności od rodzaju urządzenia. Większość maszyn zbudowana jest jednak z kilku niezbędnych elementów:
 
 • Stopki – to jeden z najważniejszych elementów. Wyróżnia się stopki uniwersalne i niestandardowe, np. do przyszywania guzików, do pikowania, obszywania dziurek czy do wyszywania wzorów. 
 
 • Płytki ściegowej – to właśnie na niej umieszcza się stopki. 
 
 • Igły – są niezbędne do szycia. Igły do maszyny do szycia mają różną grubość i długość. 
 
 • Chwytacza – znajduje się pod płytką igłową i decyduje o wiązaniu nici. Chwytacz w maszynie do szycia może być rotacyjny lub półrotacyjny. 
 
 • Naprężacza nici – pozwala ustawić elastyczność nici. Może być manualny lub automatyczny. 
 
 • Transportera – składa się on z ząbków, które służą do posuwu materiału podczas szycia. Dostępne są maszyny z pojedynczym, podwójnym transportem albo z potrójnym transportem. 
 
 • Wolnego ramienia – to bardzo ważna część maszyny, która powstaje po zdjęciu przedłużki wysięgu. 
 
 • Prowadnika – prowadnik do maszyny pozwala na szycie ściegiem krytym, dzięki któremu wkłucia igły są niemal niewidoczne. 
 
 • Oświetlenia – w starszych modelach znajduje się tradycyjna żarówka, a w nowszych halogeny albo diody LED. 
 
 • Pedału – to inaczej rozrusznik. Pedał do maszyny mechanicznej jest niezbędny, żeby mogła ona w ogóle działać. Pedał do maszyny służy również jako regulator obrotów.
 
Należy również dodać, że maszyny przemysłowe często sprzedawane są ze stołem, który zwiększa pole robocze. Oczywiście taki stół do maszyny do szycia można też dokupić do domu, aby stworzyć stabilne miejsce pracy.
 

Maszyny do szycia – dostępne rodzaje

Dostępne na rynku maszyny do szycia możemy podzielić na kilka grup ze względu na sposób działania, przeznaczenie lub rodzaj wykonywanej pracy.
 

Maszyny do szycia – sposób działania

Mechaniczna maszyna do szycia

Maszyny mechaniczne są wciąż bardzo popularne i mają wiele wspólnego ze starszymi typami maszyn. Są sterowane manualnie – oznacza to, że trzeba ręcznie ustawiać odpowiednie parametry, np. naprężenie nici czy długość ściegu. Maszyny do szycia mechaniczne mogą mieć płynną regulację gęstości i szerokości szycia, regulację skokową lub nie posiadać żadnej regulacji. To właśnie mechaniczne maszyny szyjące polecane są dla początkujących. Jednak korzystają z nich również doświadczone krawcowe. 
 

Elektroniczna maszyna do szycia

Drugim rodzajem maszyny do szycia, jest maszyna elektroniczna. Takie urządzenia zostały wyposażone w duże wyświetlacze LCD, a zamiast pokręteł i suwaków mają przyciski. Dzięki nim możemy elektronicznie dopasować ustawienia maszyny do wybranego ściegu, np. gęstość lub szerokość szycia. Maszyny elektroniczne mają większe możliwości i posiadają więcej funkcji niż maszyny mechaniczne.
 

Komputerowa maszyna do szycia

Tego typu urządzenia mają wiele programów i wbudowaną pamięć – dzięki temu możemy zapisać konkretne ustawienia dla danego ściegu lub zapamiętać sekwencje wzorów. Maszyny komputerowe mają również litery i cyfry, dzięki którym możemy wyszywać słowa. Dodatkowo takie maszyny do szycia posiadają więcej funkcji, a im wyższy model urządzenia, tym więcej posiada ściegów. Są to najbardziej nowoczesne modele wśród maszyn do szycia.
 

Maszyny do szycia – przeznaczenie 

Domowe maszyny do szycia 

Jak sama nazwa wskazuje, domowe maszyny do szycia, zostały zaprojektowane z myślą o szyciu w domowych warunkach. Są to maszyny wieloczynnościowe, co oznacza, że oferują od kilku do nawet kilkuset rodzajów ściegów do wyboru. Znajdziemy w nich zatem zarówno ścieg stębnowy, ścieg zygzakowy, ściegi ozdobne, jak i szycie podwójną igłą. Dzięki takiej maszynie szycie w domu stanie się prawdziwą przyjemnością. Maszyna do szycia do domu ma mniejsze gabaryty i jest lżejsza niż maszyna przemysłowa, można ją zatem bez problemu schować w szafie. Poza tym można ją ustawić w dowolnym miejscu – na stole w kuchni czy na biurku w pokoju dziennym.
 

Przemysłowe maszyny do szycia

Są to specjalistyczne maszyny przeznaczone do pracowni krawieckich i szwalni. Sprawdzą się również wszędzie tam, gdzie szyje się ubrania lub akcesoria na większą skalę. Są to maszyny na metalowych podzespołach, dzięki czemu są solidnie wykonane i mają bardziej masywną konstrukcję niż maszyny domowe. Dzięki temu są trwałe i oferują dużą moc, potrzebną do intensywnych prac. Należy jednak pamiętać, że są to urządzenia jednofunkcyjne, co oznacza, że wykonują tylko jedno, określone zadanie. Co więcej, że maszyny szwalnicze wyposażone są w dodatkowe elementy, które zwiększają komfort i jakość wykonywanej pracy, m.in. w ergonomiczny blat czy oświetlenie LED z możliwością regulacji natężenia światła. Należy również dodać, że dobra przemysłowa maszyna do szycia ma silnik energooszczędny, który zużywa nawet o 70% mniej energii niż silnik, który stosowany jest w maszynach domowych. 
 

Turystyczne maszyny do szycia

W sprzedaży dostępna jest też turystyczna maszyna do szycia, która znacznie różni się od klasycznego urządzenia. Przede wszystkim jest to podręczna maszyna, którą trzyma się w ręku podczas pracy. Dzięki temu, że działa na baterie i ma niewielkie wymiary, można ją zabrać dosłownie wszędzie.  
 
Na rynku dostępne są też maszyny do szycia dla dzieci. Czym się różnią od klasycznych urządzeń? Przede wszystkim mają zwolnione tempo szycia, dodatkowe osłony, a także stopki z podwójnym zabezpieczeniem. Poza tym są mniejsze, lżejsze i łatwiejsze w obsłudze. Świetnie sprawdzą się zatem dla dzieci na początek ich przygody z szyciem
 

Maszyny do szycia – zastosowanie

Owerlok (owerlock)

Jest to maszyna do łączenia materiałów i do obrzucania tkanin. Jej zadaniem jest wyrównanie strzępiących się krawędzi i zabezpieczenie ich poprzez „obrzucenie”. Owerloki są niezastąpione w przemyśle odzieżowym, ale w sprzedaży dostępne są również owerloki domowe, a także maszyny do szycia z overlockiem
 

Renderka 

Renderki, inaczej interlocki lub dwuigłówki, to maszyny przeznaczone do szycia dzianin, a dokładniej mówiąc, do podwijania dołów w wyrobach z elastycznych dzianin. Takie maszyny wykonują ścieg drabinkowy, który umożliwia podwijanie rękawów czy dołów bluzek. Jednak nie obcinają tkaniny ani nie zszywają dwóch warstw materiału. 
 

Coverlock

Jest to maszyna szwalnicza, która łączy w sobie funkcję renderki i owerloka. Oznacza to, że można na niej zarówno zszywać materiały i zabezpieczać krawędzie, jak i wykańczać materiał ściegiem drabinkowym lub łańcuszkowym. Coverlocki mają wbudowany, wysuwany nóż, który umożliwia obcięcie krawędzi obrzucanego materiału. 
 

Stębnówka 

Jest to jedna z najpopularniejszych maszyn do szycia. Szyje tylko jednym rodzajem ściegu – ściegiem stębnowym, co oznacza, że jest maszyną jednofunkcyjną. Wyróżnia się trzy rodzaje takich urządzeń: 1-igłowe, stębnówki 2-igłowe i stębnówki cylindryczne. Stębnówka jest podstawową maszyną używaną w pracowni krawieckiej. Stębnówka doskonale sprawdzi się też jako maszyna tapicerska do szycia cięższych materiałów. 
 

Maszyna łańcuszkowa 

Jest to urządzenie szwalnicze, niezbędne w produkcji T-shirtów, koszulek polo czy jeansów. Taka maszyna umożliwia zszywanie odzieży elastycznym ściegiem łańcuszkowym. Dostępna jest maszyna łańcuszkowa jednoigłowa albo dwuigłowa. 
 

Hafciarka

Komputerowa hafciarka to urządzenie, które łączy w sobie funkcje maszyny do szycia i specjalnego modułu napędzającego ramię, który jest sterowany komputerowo. Hafciarka przesuwa materiał pod igłą. Doskonale nadaje się do naszywania wzorów i fantazyjnych motywów.  
 

Maszyna do filcowania

Kolejnym rodzajem maszyny do szycia jest maszyna do filcowania, która umożliwia łączenie tkanin i dekorowanie za pomocą innych materiałów, np. filcu, nici, wełny, itp. Taka maszyna pozwala uzyskać efekty, które są nieosiągalne dla zwykłych maszyn do szycia czy hafciarek. 
 

Maszyna do szydełkowania

Jest to maszyna dziewiarska, która realizuje technikę określaną jako „technika szydełkowania w układzie rządkowym”. Natomiast szydełkowanie to proces tworzenia tkaniny z przędzy lub nici za pomocą szydełka. 
 

Podszywarka

Jest to rodzaj maszyny do szycia, która wykonuje ścieg kryty, czyli taki, który jest niewidoczny od strony zewnętrznej, tylko wewnętrznej. Podszywarka przemysłowa ma szerokie przeznaczenie i wykorzystywana jest w produkcji różnych rodzajów odzieży. W sprzedaży dostępna jest też podszywarka domowa, którą z powodzeniem można wykorzystać do podwijania nogawek spodni, rękawów w bluzkach czy dołu spódnicy. 
 

Najważniejsze funkcje maszyny do szycia

 • Funkcja szycia wstecznego – jest to jedna z najważniejszych funkcji każdej maszyny, ponieważ umożliwia rozpoczynanie i zakańczanie ściegów.
 
 • Regulacja szerokości i długości ściegu – prostsze modele mają mniej stopni regulacji niż modele bardziej zaawansowane.
 
 • Automatyczne nawlekanie igły – dzięki tej funkcji nawlekanie igły nie sprawia problemów – jest szybkie i łatwe.
 
 • Transport górny – ta funkcja umożliwia płynne podawanie tkaniny, przydaje się podczas pikowania lub przeszywania skóry. 
 
 • Regulacja prędkości szycia – dzięki tej funkcji możemy dopasować prędkość szycia do naszych potrzeb.
 
 • Zmiana położenia igły – pozwala ustawić miejsce, w którym ma zatrzymać się igła.
 

Gdzie kupić maszynę do szycia?

Maszyny do szycia to popularne i powszechnie dostępne urządzenia. Jeśli zatem chcemy dokonać zakupu, możemy odwiedzić typowy sklep z maszynami do szycia online lub stacjonarny. Nowe maszyny można jeszcze kupić w sklepach ze sprzętem AGD, np. w Max Elektro.
 
Na rynku znajdziemy wiele dobrych jakościowo maszyn produkowanych przez firmy z wieloletnim doświadczeniem. Jacy są najlepsi producenci maszyn do szycia? Możemy do nich zaliczyć takie marki jak: Brother, Janome, Łucznik, Singer, Minerva czy Toyota. W ofercie tych producentów znajdziemy zarówno tanie modele do 400 zł, maszyny ze średniej półki cenowej do 1000 zł, jak i urządzenia z górnej półki, które kosztują nawet ponad 2000 zł. 
 

Nasi producenci

3D RUDDER
4SWISS
A4TECH
ACER
ADLER
AMAZFIT
Amica
AQUAPHOR
ARKAS
ART
ASUS
AWTOOLS
BABYLISS
BECKER
BEGOOD
BEKO
Bissell
BLANCO
BLAUPUNKT
BLEBOX
BLUEAIR
Bosch
BRAUN
BREVILLE
BRITA
CANDY
CAT
CECOTEC
CHICCO
COBI
CONCEPT
DEDRA
DEZAL
DE LONGHI
DYNAXO
ECOVACS
Electrolux
ELICA
EMMERSON
EPSON
ESHARK
EVOREI
FABER
FALMEC
FAMAS
FERGUSON
FIAT
FIELDMANN
FISKARS
FOODSAVER
FOREVER
FRANKE
GARDENA
GARETT
GARMIN
GERLACH
GOODRAM
GORENJE
GOTIE
GREEN CELL
GRUNDIG
HIRO
HISENSE
HITACHI
HOOVER
HP
HUAWEI
IIYAMA
Indesit
INSINKERATOR
IROBOT
KALORIK
KARCHER
KAWASAKI
KENWOOD
KERNAU
KIANO
King Mount
KLEEN
KUVINGS
LAFE
LEGO
LEIFHEIT
LENOVO
LG
LIBOX
LIONELO
LOGITECH
LUDWIK
LUXPOL
MAMIBOT
MANTA
MAXCOM
MEDIVON
MEIZU
MELITTA
MESKO
MODECOM
MOSER
MOTOROLA
MOTUS
MPM
NAVITEL
NENO
NIVONA
NOKIA
NORTON
NOVEEN
ONE FOR ALL
OPTI
OPTIMUM
ORAL-B
ORNO
PADMATE
PANASONIC
PAUL NEUHAUS
PHILIPS
PLATINET
POLAR
PROMILER
PURON
PYRAMIS
RAVANSON
REALME
REMINGTON
RETLUX
RIDER
RITTER
ROBOROCK
SAECO
SAMSUNG
SBOX
SCANPART
SCARLETT
SENCOR
SETTY
SHARP
SIEMENS
SKATEFLASH
SMARTGPS
SMEG
SPRINGOS
STADLER FORM
SUNONE
TCL
TECHNISAT
TEFAL
TELKOM-TELMOR
TENDA
TESCOMA
THOMSON
TK LIGHTING
TOSHIBA
TP-LINK
TRACER
UNITED
Varta
VELGE
VILEDA
VIRONE
VORDON
WAHL
WEBER
WHIRLPOOL
WIKO
WORWO
XBLITZ
XENIC
XIAOMI
ZEEGMA
ZELMER
Zuma Line